נווט למעלה
 
תלמידים והורים יקרים,
שנת הלימודים תשע"ה, נפתחה לאחר חופשה שונה  ומורכבת. חופשה שבה חווינו מצבי מתח ודאגה לנוכח המצב הביטחוני – "צוק איתן". על רקע האירועים הביטחוניים פתחנו את שערי ביה"ס במהלך החופשה למגוון פעילויות:
כ-200 מתלמידי בית הספר השתתפו בפעילויות העשרה ותגבור מגוונות. תלמידי כיתה א' השתתפו בשבוע מוכנות – "מעברים מהגן לבית הספר". בנוסף קיימנו סדנאות להורים בנושא התנהלות במצבי לחץ וחרדה. כאן המקום להודות למיזם "סיסמה לכל תלמיד", למרכז לגיל הרך בדרום העיר, לתוכנית חומש, למשרד החינוך ולרשות, על השותפות בתכנון ובביצוע הפעילויות להן זכו תלמידנו. 
 
לאור האמור לעיל, אין ספק שפתיחת שנת הלימודים תהא שונה וייחודית לאור המצב הביטחוני. בית הספר ידאג לתת מענים רגשיים לחיזוק החוסן האישי בהתאם לצורך ולשכבות הגיל.  
מאחלת לכולנו חזרה לשגרה שלווה ובטוחה. כמו כן אני  מברכת את ההורים והתלמידים החוזרים לספסל הלימודים, ואת תלמידי כתות א' והוריהם שהצטרפו למשפחת "יגאל אלון".
 
משרד החינוך הציב לשנה"ל תשע"ה שלוש מטרות מרכזיות:
  ·  קידום למידה משמעותית ועדכנית שתוביל להישגים לימודיים, למימוש עצמי ומצוינות.
  ·  חיזוק החינוך למצוינות ערכית ואזרחית.
  ·  חיזוק מעמדו ויכולתו של החינוך הציבורי לתת מענה מיטבי לכלל החברה הישראלית.
במטרה לבטא הלכה למעשה את רוח הדברים של המשרד, בית הספר הכשיר את חדר המתמטיקה  כחדר חקר ומרחב למידה אחר. עמלנו על בניית תכניות וסביבות למידה הולמת לייחודיות הבית ספרית- "בית ספר לחיים". במסגרת הייחודיות  תינתן ההזדמנות לתלמידים להתפתח מנקודות החוזק שלהם, תוך שימת דגש על שיתוף, אחריות אישית, אחריות הדדית, אכפתיות, מעורבות וחברות.
רכשנו משחקים וציוד ל"חדר המלא" ול"חדר הקסום". הגדלנו באופן משמעותי את מאגר הספרים באנגלית ובעברית. נמשיך לטפח את בית הספר כ"בית ספר ירוק" וכסביבה חברתית - קהילתית לומדת, תוך קידום החינוך "לפיתוח בר קיימא", המשך עשייה למען הסביבה  ושאיפה לקבלת  "תו ירוק" מתמיד.

נמשיך לפתח תכניות לימודים בליווי מדריכים מטעם משרד החינוך, ה"מודל הישראלי לחדשנות בחינוך", מכללת" לוינסקי" ו"ערי חינוך". נפעיל את קבוצות המנהיגות בבית הספר תוך שאיפה לתת מענה ל"ניגון האישי" של כל תלמיד ותלמידה. נעמיק את הלמידה המשמעותית באמצעות למידה במרחבי הלמידה החוץ כיתתיים שהקמנו: תערוכות מתחלפות, גינה האקולוגית והקהילתית, מעבדות המחשבים, מרחב מורשת.
 
אתר בית הספר ימשיך להתפתח ולהוות מקור מידע שוטף לעשייה המבורכת בבית הספר. באתר תוכלו למצוא: דף חודשי, לוח חופשות ואירועים, כללים ונהלים לתלמידים ולהורים, הודעות, שיח בפורומים חברתיים ועוד. כמו כן נרחיב את מעורבות ההורים  ע"י חיבור לאפליקציה שתאפשר קבלת מידע שותף מכול מקום.
 
אני מאמינה, שכל אדם מורכב מהיכולת והאמונה שלו בעצמו, רמת המוטיבציה וחלון ההזדמנויות הנפרש בפניו -
 ביה"ס הוא חלון ההזדמנויות של כול תלמיד/ה.             
הבסיס להישגים ושיפור בתחום החברתי, הערכי והלימודי הוא תקשורת בין אישית טובה המבוססת על כבוד הדדי ואמון בין כל השותפים לעשייה החינוכית. קשר אישי חם ומשמעותי לצד הגדרת גבולות ברורים של סדר ומשמעת יעצים את ביטחונם העצמי של ילדנו ואת תחושת השייכות שלהם ויסייע בידם לעמוד באתגרים הרבים שמציבים להם החיים.
 
אנו רואים בכם ,ההורים, שותפים מלאים לעשייה הבית ספרית. לכן, כדי להשיג מטרות אלה נדרש מכם הורים יקרים, שיתוף פעולה, באמצעות מעקב צמוד אחר התנהלות ילדיכם בנושאים של: שמירה על חוקי משמעת והתנהגות מכובדת, הופעה בתלבושת אחידה לבית הספר ותפקוד לימודי מיטבי. בעזרתכם ותמיכתכם נוכל לממש את המטרות המשותפות לטובת הילדים.
 
פתיחה טובה של שנת הלימודים , היא פועל יוצא של שיתוף פעולה של הגורמים אשר להם יד בעשייה החינוכית , וכאן המקום להודות למשרד החינוך, מפקחת ביה"ס הגב' לימור ברמן הרמס ועיריית נתניה .
 
לסיום ברצוני לאחל לכל משפחת "יגאל אלון":
עץ.png
 
 
תהא השנה הבאה עלינו לטובה:                                                          
    שנת חוסן לאומי ואישי, 
עשייה התחדשות וביטוי עצמי-        
      הגשמת חלומות!

 שלכם
עליזה מדינה
מנהלת