נווט למעלה
 
עליזה.JPG
עם פתיחת שנת הלימודים תשע"ד ברצוני לברך אתכם ואת ילדיכם החוזרים לספסל הלימודים.
בטוחני, כי הספקתם ליהנות עם ילדיכם בחופשת הקיץ הארוכה ואתם מוכנים לקראת שנת הלימודים החדשה.                                         
ברכותיי שלוחות גם לכם, הורי ותלמידי כיתות א' שהצטרפתם למשפחת  "יגאל אלון" כבר בשבוע המוכנות לקראת פתיחת השנה.
 
יעדי משרד החינוך, כפי שהוגדרו על ידי מנכ"לית המשרד, הם קידום והעלאת הישגי התלמידים, פיתוח סביבות למידה, חיזוק המרכיב הערכי- חינוך לערכים ציוניים, יהודיים, דמוקרטיים, חברתיים וטיפול בנושאי אקלים בית הספר.
אנו מחויבים ליישום יעדים אלה והשגתם.
 
אני מאמינה, שכול אדם מורכב מהיכולת והאמונה שלו בעצמו, רמת המוטיבציה וחלון ההזדמנויות הנפרש בפניו - ביה"ס הוא חלון ההזדמנויות של כול תלמיד/ה.                
הבסיס להישגים ושיפור בתחום החברתי, הערכי והלימודי הוא תקשורת בין אישית טובה המבוססת על כבוד הדדי ואמון בין כל השותפים לעשייה החינוכית. קשר אישי חם ומשמעותי לצד הגדרת גבולות ברורים של סדר ומשמעת יעצים את ביטחונם העצמי של ילדנו ואת תחושת השייכות שלהם ויסייע בידם לעמוד באתגרים הרבים שמציבים להם החיים ומערכת החינוך.
 
בשנה זו נמשיך לטפח את בית הספר כ"בית ספר ירוק" וכסביבה חברתית - קהילתית לומדת, תוך דגש על שמירת הקיימות המכבדת את כל הבאים בשעריה.
נרחיב ונפתח תכניות לימודים תוך קבלת הדרכה בתחומי האוריינות-"מודל לחדשנות בחינוך", המתמטיקה-המשך עמיתות עם מכללת "לוינסקי", אנגלית, התקשוב וכן בתחומים חברתיים. נמשיך להפעיל את קבוצות המנהיגות בבית הספר תוך שאיפה לתת מענה ל"ניגון האישי" של כל תלמיד ותלמידה. פעילויות אלו מאפשרות לילדים להרחיב ידע בתחומים מגוונים ובקבוצות קטנות, תוך יצירת תחושת מסוגלות ושייכות לבית הספר.
נמשיך לטפח ולהעמיק את הלמידה המשמעותית באמצעות למידה במרחבי הלמידה החוץ כיתתיים שהקמנו: במסדרונות-תערוכות מתחלפות, בגינה האקולוגית והקהילתית, במעבדות המחשבים, בדיור המוגן "לב גנים" הסמוך לביה"ס, במרחב מורשת שלנו ובמוזאון העיר. נשתדל להנחיל לתלמידינו חדוות למידה ורוח חקרנית שללא ספק יובילו אותם להצלחות בעתיד!
 
שנת הלימודים תשע"ד תעמוד בסימן "האחר הוא אני", כך על פי החלטתו של שר החינוך. מהלך ערכי זה מציב ערכים אוניברסאליים של כבוד האדם, שוויון, צדק, סובלנות, הכלה וחמלה, דמוקרטיה, זהות ושייכות ואת האמונה בכושרו של החינוך לעצב לחיוב את דמותם של היחידים ושל החברה.
 
אנו רואים בכם, ההורים, שותפים מלאים לעשייה הבית ספרית. לכן, כדי להשיג מטרות אלה נדרש מכם הורים יקרים, שיתוף פעולה, באמצעות מעקב צמוד אחר התנהלות ילדיכם בנושאים של:שמירה על חוקי משמעת והתנהגות מכובדת, הופעה בתלבושת אחידה לבית הספר ותפקוד לימודי מיטבי. בעזרתכם ותמיכתכם נוכל לממש את המטרות המשותפות לטובת הילדים.
 
פתיחה טובה של שנת הלימודים , היא פועל יוצא של שיתוף פעולה של הגורמים אשר להם יד בעשייה החינוכית , וכאן המקום להודות למשרד החינוך, מפקחת ביה"ס הגב' לימור ברמן הרמס ועיריית נתניה .
הודות למשאבי הרשות בית הספר שופץ במהלך הקיץ, כמו כן, קיימנו ארבע קייטנות לימוד והנאה בתחום השפה, המתמטיקה ומוכנות לכתה א' בסיוע הגופים השונים הפועלים בבית הספר, הצלחנו ליצור פיצולי רוחב בכיתות בחלק ניכר משעות ההוראה, כדי לאפשר הוראה בקבוצות קטנות.
בהמשך לפעילות בתחום המחשב מיזם "סיסמה לכל תלמיד" הרחבנו את התקשורת הבית ספרית דרך האתר, צוות המורים עבר הכשרה מקצועית להוראה בעזרת טכנולוגיה מתקדמת, בכל כיתה הותקן מקרן וכל התלמידים מכיתות א'-ג' קיבלו ילקוטים אורתופדיים עם ציוד לימודי.
אתר בית הספר ימשיך להתפתח ולהוות מקור מידע שוטף לעשייה המבורכת בבית הספר. באתר תוכלו למצוא: דף חודשי, לוח חופשות ואירועים, כללים ונהלים לתלמידים ולהורים, הודעות, שיח בפורומים חברתיים ועוד.
השנה נרחיב את מעורבות הורי "יגאל אלון" ע"י בניית מערכת הרצאות שתינתן ע"י מרצים חיצונים בנושאים: הסמכות ההורית, בריאות ומשפט.
בנוסף, נמשיך בשיתוף פעולה בין בית הספר לבין אגף שיקום השכונות, וקרן קרב לשמירה וטיפוח הגינה הקהילתית.
אנו עומדים בפתחה של שנה חדשה וזו הזדמנות להתחדשות, אהבה, אמונה ותקווה להמשך עשייה ברוכה.
יהי רצון, שהשער הזה , הנפתח עתה בפנינו, יהיה פתח לדרך ישנה חדשה, מוצלחת וברוכה, מלאת תקוות ושאיפות טובות, שנת לימודים נפלאה, מלאה בעשייה חינוכית וערכית. למורים החדשים ולכל הצוות כולו הצלחה רבה
.
תלמידים  יקרים, אני והצוות החינוכי עושים ונעשה הכול על מנת שתרגישו שייכות ואהבה לביה"ס, שתחושו גאוות יחידה, ושבסיפור חייכם המאושר תמיד תזכרו את השם "יגאל אלון"!
 
יחד נעשה ונצליח!
 
שתהיה לכולנו שנה טובה,
 
 
יונה.png
 
 בהערכה רבה,
עליזה מדינה
מנהלת והצוות החינוכי