תחרות-הכתיבה-הארצית-תשעד
נווט למעלה
שונה לאחרונה ב- 14/10/2013 15:16 על-ידי אלינה גרין
 

תחרות הכתיבה הארצית לילדים מכיתות ג'-ו' יוצאת לדרך!

104357.jpg

 

בימים אלו החלה תחרות הכתיבה הארצית לילדים, המתקיימת זו השנה העשירית בברכת נשיא המדינה, שר החינוך, שרת התרבות ורבים מסופרי ומשוררי ישראל, ביוזמתה הברוכה של הסופרת ריקה ברקוביץ', מפיקת "ספר יצירות" של ילדי ישראל", המוענק ב"שבוע הספר העברי" לזוכים, כמניין שנות המדינה, בטקס חגיגי אותו מקיימת האגודה.

 

החל מחודש ספטמבר 2013 ועד בוף חודש דצמבר 2013, יוכל כל תלמיד/ה מכיתה ג' עד ו' לשלוח לתחרות יצירה אחת בלבד - שיר או סיפור מקורי, עד 200 מילים, על גבי עמוד אחד.

 

על דף היצירה עצמו או בגבו יש לציין בכתב ברור את הפרטים הבאים: שם מלא של מחבר/ת היצירה, כיתה, שם בית הספר, טלפון של בית הספר והבית, כתובת פרטית מלאה כולל מיקוד.

 

מתוך מכלול היצירות שתשתתפנה בתחרות תבחרנה 66 יצירות, כמניין שנות המדינה, על ידי צוות שיפוט הכולל משוררים, סופרים ואנשי חינוך.

לאחר מיון ראשוני, המנפה מכלל היצירות שהתקבלו יצירות שלא עומדות בכללי התחרות, כל הסיפורים והשירים הקצרים ייבחנו על פי רמת גילם של המחברים, מקוריותם ואיכותם יצירתית. לעשרה אחוזים מסך כל היצירות הזוכות בתחרות, תנתן העדפה מתקנת.

 

לכל אחד מהמועמדים לזכייה תשלח בדואר יצירתו לאחר עריכה לשונית לביצוע הגהה ולקבלת אישור ההורים להדפסתה ולפרסומה. לשמירה על זכויות היוצרים, על הורי התלמיד לוודא שהיצירה המועמדת להדפסתה של בנם/בתם הינה מקורית. אם היצירה אינה פרי עטו/ה, יש להודיע על כך לריקה תוך שבועיים מיום קבלת ההגהה.

 

מגמת התחרות להניע כמה שיותר מילדי ישראל לשוב ולעסוק בכתיבה ספרותית.

בהצלחה!